Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, które zostało utworzone początkiem XVII wieku jako fundacja Mikołaja Zebrzydowskiego, należy dzisiaj do najbardziej interesujących w naszym kraju założeń krajobrazowo-architektonicznych i do najchętniej uczęszczanych miejsc pielgrzymkowych w naszym kraju. Kilkudziesięciotysięczne rzesze pątników gromadzą się zwłaszcza w czasie Chwalebnego Misterium Pańskiego w Wielkim Tygodniu oraz w czasie Misterium Pogrzebu i Triumfu Matki Boskiej w sierpniu.





